DijitalMagazin.Net

17 Şubat, Pazartesi

Güncelleme:09:49

Dosya Konu Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek
Üye OlÜye Giriş

Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek

Makale içeriği

  1. Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek (bulunduğunuz sayfa)
  2. Yeni Kullanım Alanları
  3. Teknik Yapı
  4. Bluetooth 5.0: Teknolojinin Geleceği

bluetoothBluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi, 1994 yılında Ericsson firması tarafından geliştirilerek hayatımıza girdi ve cep telefonları başta olmak üzere küçük cihazlarda kullanılan temel bağlantı ve veri aktarım biçimi haline geldi.

Bluetooth teknolojisi, yakın zamanda 3.0 sürümüne erişti ve Bluetooth v3.0 + HS kodu ile yeni nesil cihazların kullanımına sunuldu.

Bluetooth geliştirici grubu Bluetooth SIG, teknolojiyi çok daha az güç tüketerek çalışan ve daha geniş bir kullanım alanı olan aygıtlara taşımaya kararlı görünüyor.

Yeni standardın temelleri

Haziran 2007’de, Wibree adı verilen ve düşük güç tüketen bir Bluetooth aktarım standardını geliştirmeye başlayan Bluetooth SIG, Bluetooth 4.0 standardında bu teknolojiyi ekleyeceğini garanti ederek Wibree ve Bluetooth ULP teknolojilerinin ayrı birer standart olarak geliştirilmesini durdurdu.

21 Nisan 2010’da Bluetooth SIG, yeni veri aktarım standardı olan Bluetooth 4.0’ı tanıttı. Yeni standart, çok daha az güç tüketimine sahip olan cihazların Bluetooth bağlantı teknolojisini kullanabilmelerine imkan tanıyor.

 

Sayfa 1 / 4Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.