DijitalMagazin.Net

20 Haziran, Çarşamba

Güncelleme:11:49

Dosya Konu Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek
Üye OlÜye Giriş

Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek

Makale içeriği

  1. Bluetooth 4.0: Kol saatlerine bile girecek
  2. Yeni Kullanım Alanları
  3. Teknik Yapı
  4. Bluetooth 5.0: Teknolojinin Geleceği (bulunduğunuz sayfa)

Bluetooth 5.0: Teknolojinin Geleceği

bluetoothBluetooth teknolojisi sürekli geliştirilmeye devam ediyor ve bir sonraki sürümde ne gibi özelliklerin destekleneceği şimdiden belirlenmiş bile. Muhtemelen Bluetooth 5.0 olarak anılacak geleceğin kablosuz standardının sahip olacağı bazı özelliklere bir göz atalım:

Serbest yayın kanalı: Bluetooth bilgilendirme noktalarının kurulabilmesine olanak tanıyan bu teknoloji gelecek nesil Bluetooth standardının temellerini oluşturuyor. Böylece bir kafenin yanından geçerken cep telefonunuza anında kafenin menüsü aktarılabilecek.

Tam otomatik bağlantı: Kullanıcılar tarafından görünemeyen, kaput altı değişiklerden birisi olacak bu teknoloji, Bluetooth cihazların birbirlerine otomatik olarak bağlanabilmelerini, yani temelde çalışmasını sağlayacak.

QoS geliştirmeleri: Çok daha yüksek kalitede ses ve video aktarımlarının yapılabilmesini sağlayan özel veri aktarım standartlarının geliştirilmesi.

 

Sayfa 4 / 4Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.