DijitalMagazin.Net

20 Haziran, Çarşamba

Güncelleme:11:49

Haberler Diğer Bir Panasonic Lumix eFSanesi: DMC-FS serisi Türkiye’de
Üye OlÜye Giriş

Bir Panasonic Lumix eFSanesi: DMC-FS serisi Türkiye’de

panasonic_lumixPanasonic Lumix, tüm dünyada çok sevilen Lumix DMC-FS fotoğraf makineleriyle stil sahibi, kolay taşınabilir, pratik ve cazip fiyatlı seçeneklerini artırıyor. Cepte kolayca taşınabilecek zarif ve sportif gövdesine sığdırdığı gelişmiş ve kullanıcı dostu Panasonic Lumix teknolojisiyle fark yaratan DMC-FS serisi, fotoğraf çekmeye yeni başlayan kullanıcılardan deneyimli fotoğrafseverlere dek herkesin gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor. Seride yer alan ve daha önce DijitalMagazin.net test merkezimize konuk olan Panasonic Lumix DMC-FS10, Panasonic Lumix DMC-FS11, Panasonic Lumix DMC-FS30 ve Panasonic Lumix DMC-FS33, Ekstra Optik Zum, geniş açı ve Akıllı LCD ekran gibi özelliklerle beğeni topluyor. Panasonic Lumix DMC-FS33 ise dokunmatik ekran özelliği ile öne çıkıyor. Bir Panasonic Lumix geleneği haline gelen Akıllı Otomatik (iA) özelliği, minimum çaba ile maksimum görüntü kalitesi sağlıyor.

Panasonic Lumix’ten Akıllı Otomatik (iA): Sahne seçiminin çok ötesinde akıllı işlevler!

Panasonic Lumix DMC-FS10, Panasonic Lumix DMC-FS11, Panasonic Lumix DMC-FS30 ve Panasonic Lumix DMC-FS33’ü kullanımı son derece kolay birer makine haline getiren Akıllı Otomatik (iA) özelliği, serinin performansını akıllı sahne seçimlerinin çok ötesine taşıyor. Panasonic Lumix’in Akıllı Otomatik teknolojisi, fotoğraf makinesindeki tüm ayarlar arasından en mükemmel sonucu garantileyen özellikleri otomatik olarak seçerek canlı renklerle bezenmiş unutulmaz fotoğraflar yaratılmasına yardımcı oluyor. Böylece başlangıç düzeyindeki kullanıcılar bile DMC-FS serisinin ileri teknolojisinden yararlanıp fotoğraf makinelerinin keyfini çıkarabiliyor.

El titremesinden kaynaklanabilecek bulanıklığı gidermeye yarayan MEGA Optik Görüntü Sabitleyici (MEGA O.I.S), hareketli öznelerin net bir şekilde yakalanabilmesini sağlayan Akıllı ISO kontrolü, kadrajdaki yüzü otomatik olan algılayan Yüz Algılama özelliği ve altı farklı sahne modu sayesinde Akıllı Otomatik özelliği sıra dışı bir teknik performans sergiliyor. Kullanıcıya ise yaratıcılığının sınırlarını zorlamaktan başka bir iş kalmıyor. Üstelik Akıllı Otomatik (iA) modu, çekim ortamının kendine özgü koşullarını algılayıp ayarları buna göre değiştiriyor.

Ekstra Optik yakınlaştırma ile görüntüler daha da yakın

14.1 megapiksel çözünürlüğündeki Panasonic Lumix DMC-FS11, Panasonic Lumix DMC-FS30 ve Panasonic Lumix DMC-FS33’ün yanı sıra 12.1 megapiksel çözünürlüğündeki Panasonic Lumix DMC-FS10 da 28 mm geniş açılı yeni Lumix DC VARIO lens ile donanmış olarak geliyor. Panasonic Lumix DMC-Panasonic Lumix DMC-FS10 ve Panasonic Lumix DMC-FS11 5x optik zuma sahipken Panasonic Lumix DMC-FS30 ve Panasonic Lumix DMC-FS33, incecik gövdeye 8x gücünde optik zum sığdırıyor. Makinelerin Ekstra Optik Zum özelliği ise zum gücünü daha da artırıyor.

Akıllı LCD ekran ile her koşulda netlik

Çekim ortamındaki ışığı algılayarak ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlayan Akıllı LCD ekran, tüm çekim koşullarında mükemmel ekran netliği sağlayarak pratik kullanım sunuyor. Panasonic Lumix DMC-FS10, Panasonic Lumix DMC-FS11 ve Panasonic Lumix DMC-FS30’un 2.7 inçlik LCD ekranındaki yüksek-açı modu, görüş hizasının üzerinden bile rahatça çekim yapılabilmesine fırsat tanıyor. Bu özellik, grup fotoğrafları çekmeyi kolaylaştırıyor ve son derece keyifli bir kullanım sağlıyor. Panasonic Lumix DMC-FS33 ise 3 inçlik akıllı ekranındaki dokunmatik özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı ekranı dört adet işletim düğmesiyle bütünleyerek bir fotoğraf makinesinden beklenebileceklere yeni bir standart getiren bu ekran, hibrid kullanımda adeta çığır açıyor. Ekranın menülerinin kullanımı son derece kolay; gösterim boyutunu büyütebilme seçeneği ise her yaştan kullanıcının ayarları rahatça kullanabilmesini sağlıyor.

Mükemmel video çekimleri, eğlenceli yazılımlar

Her dört makine de HD kalitesinde video çekimi yapabilme yeteneğine sahip. Hızlı açılan ve görüntüleri çabucak gösterebilen eğlenceli bir yazılım olan PHOTOfunSTUDIO 5.0 ise Yüz Tanıma özelliği sayesinde görüntülerin kayıtlı yüzlere göre düzenlenebilmesine olanak veriyor. Slayt Gösteri işlevi de zengin müzik seçenekleri ve internete yüklemede sağladığı kolaylıklar ile daha da eğlenceli hale geliyor.

Nisan ve Mayıs aylarında Türk kullanıcısı ile buluşan bu şık tasarımlı makinelerin tavsiye edilen KDV dahil satış fiyatı ise şöyle:

Panasonic Lumix DMC-FS10:399 TL
Panasonic Lumix DMC-FS11:499 TL
Panasonic Lumix DMC-FS30:599 TL
Panasonic Lumix DMC-FS33:649 TLDaha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.