DijitalMagazin.Net

20 Haziran, Çarşamba

Güncelleme:11:49

Haberler Diğer DataStar, veri güvenliğine dikkat çekiyor
Üye OlÜye Giriş

DataStar, veri güvenliğine dikkat çekiyor

datastarİnternet kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak bilgi teknolojileri alanında veri güvenliği konusu da giderek önemini artırıyor. Herkesin mobil olarak, her yerden, her zaman verilerine ulaşabilir olması hayatı kolaylaştırırken, aynı zamanda bu verilerin ve bilgilerin güvenliği konusunu da gündeme getiriyor. Bu nedenle başta bilgisayar olmak üzere birçok BT ürününde veri güvenliği yazılımlarını kullanmak artık çok önemli hale geliyor.

BT alanında pek çok ürünün dağıtımını yapan DataStar, bu gereksinimden yola çıkarak bazı ürünlerin paketine veri güvenliği yazılımlarını da dahil ediyor. Özellikle dağıtım ağındaki bazı mağazalarla ortaklaşa yapılan kampanyalarda tüketicilere notebook, harici disk ya da modem gibi ürünlerle birlikte veri güvenliği yazılımları hediye ediliyor. Örneğin Haier notebook'lar Carrefour mağazalarında Trend Micro Internet Security; NT mağazalarında ise Ad-Aware yazılımı ile birlikte, aynı fiyattan sunuluyor. DataStar'ın Türkiye distribütörü olduğu Lacie harici diskler ise Panda yazılımı ile birlikte veriliyor. Aynı şekilde DataStar'ın distribütörü olduğu bir başka marka olan TP-Link'in modemleri de Trend Micro Internet Security yazılımı pakete dahil edilerek satışa sunuluyor.

DataStar yetkilileri, veri güvenliği konusuna dikkat çekerek bu ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bu uygulamayı yaptıklarını belirtiyorlar. Tüketicilere veri güvenliği yazılımlarını kullanma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen yetkililer, bu çeşit kampanyaları farklı ürün grupları ve farklı dağıtım noktalarıyla sürdürmeyi planladıklarını açıklıyorlar.Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.