DijitalMagazin.Net

17 Şubat, Pazartesi

Güncelleme:09:49

Haberler Donanım ECS'nin Elde Tek Tek Ürettiği Altın Anakartları!
Üye OlÜye Giriş

ECS'nin Elde Tek Tek Ürettiği Altın Anakartları!

ecsECS, Z77 Black Extreme Serisi Golden Limited Edition anakartarının ilk duyurusunu yaptı. Z77H2-AX ve Z77H2-A2X olarak iki model halinde sunulacak olan yeni anakartlar "Benim Oyunum, Benim Kurallarım" sloganını savunan ECS Black Extreme serisinin en üst modellerini oluşturmakta.

Bu serideki altın kaplaması, normalden 3 kat daha kalın uygulanmış bağlantı noktaları içeriyor. Uygulanan sıkı kalite testleri bağlantı noktalarının terfi işlemleri sırasında aşınmamasını ve anakartın oksitlenme tehditinden uzak olacağını garantiliyor ve donanım meraklıları için güven sağlıyor.

Elle üretilen ve her biri özel olarak numaralandırılmış olan anakartlar, asil siyah üzerinde göz alıcı altın kaplama yapıtaşlarıyla çarpıcı bir görüntü sunuyor. Anakartların ana özellikleri arasında 3D görüntü performansını ve kalitesi en üst noktaya çıkartan yeni nesil PCI Express 3.0 desteğiyle sağlanan ATI CrossFireXTM ve NVIDIA® SLI® grafik teknolojileri, PC'nizin değerli yapıtaşlarını koruyan QoolTechTM IV sıcaklık görüntüleme teknolojisi ve en hızlı üçüncü nesil Intel Core işlemcilerine destek bulunuyor.ECS-Z77-Serisi

Benzersiz güvenilirlik

Güvenilirlik ve kullanıcı memnuniyetinde en üst noktayı hedefleyen ECS, zaten oldukça sıkı olan kalite control süreçlerini bu çok özel anakartlarında daha da arttırdı. Anakartlar üretim aşamasında endistüri standartlarından 3 kat daha uzun süreyle test edilmekte ve sıcaklık testleri yine endistüri standartlarından %125 daha yüksek sıcaklıklarda uygulanmaktadır.

Z77 Black Extreme Serisi anakartlar en yüksek performansı arayanlar için Intel'in yeni nesil Ivy Bridge işlemcilerine destek sağlamakla birlikte, daha önceki Socket 1155 tipi işlemcileri de destekleyerek kullanıcılara kolayca terfi olanağı sunuyor. Anakartların kalbini oluşturan yeni Intel® Z77 yonga seti, harici bir kontrolcüye gerek olmadan USB 3.0 desteği sunan ilk yonga seti. Üstelik, Z77H2-AX ve Z77H2-A2X anakartları PCI Express 3.0 tipi genişleme kartlarına resmi olarak destek sunan ilk anakart neslini oluşturuyorlar. Bu yeni bağlantı teknolojisi hem günümüzün en üst düzey ekran kartlarından, hem de gelecekte satışa çıkacak gelişmiş ekran kartlarından en iyi verimi almayı sağlamakta. Anakarta eklenmiş yeni Lucid Virtu MVP yongası ekran kartı ve dahili grafik işlemcisi arasında kesintisiz, pürüzsüz geçiş sağlayarak kullanıcının hem yüksek performans, hem de düşük güç tüketimi avantajlarından otomatik şekilde yararlanmasını sağlıyor.

Gerçekçi 3D görüntülerde son nokta

Z77H2-AX, sahip olduğu 3 adet PCI Express 3.0 x16 yuvasıyla en yeni oyunlar için muhteşem düzeyde görüntü ve fiziksel hesaplama performansı sağlıyor ve masaüstü PC pazarında ilk sırayı alıyor. Z77H2-A2X modelindeyse 2 adet PCI Express 3.0 x16 yuvası ve ek olarak bir mini PCI Express yuvası bulunmakta. Her iki anakart modeli de ayrıca sahip oldukları ikişer PCI Express 2.0 ve ikişer PCI genişleme yuvasıyla daha eski kartları da tam olarak desteklemekte.

ECS Golden Edition Z77H2-AX ve Z77H2-A2X anakartların ikisinde de bulunan Mini PCIe bağlantısı Intel® Smart Response / Intel® Smart Connect / Intel® Rapid Start teknolojilerini desteklemek için mini SATA ya da mini PCIe arayüzlerini sağlar. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanır, hem de sistemin kullanım ömrü ve genel performansı artar.

Devasa depolama kapasitesi

ECS Z77 Black Extreme Series - Golden Edition anakartlar çok yüksek hızlı depolama için devasa bir kapasite sunuyor. Z77H2-AX modeli 2 adet eSATA (6Gb) ve 6 adet SATA (6Gb/s x4 + 3Gb/s x2) bağlantısına sahip. Z77H2-A2X modelindeyse 1 adet eSATA (3Gb) ve DVI çıkışı var. Z77H2-AX anakartına entegre edilmiş olan PLX ExpressLane™ PEX 874 Çoklu-Grafik Çözüm Yongası PCI Express 3.0 desteğini 2x16 düzeyine yükselterek kullanıcının 3 PCIe yuvasını da kullanabilmesini sağlar. Kullanıcı x16 ve x8 tipteki kartları dilediği kombinasyonda kullanabilmekte özgürdür.

Hem Z77H2-AX, hem de Z77H2-A2X modelinde kablosuz ağ, Bluetooth, 6 adet USB 3.0 ve 6 adet USB 2.0 bağlantısı, 3 kartlı NVIDIA® SLI ya da ATI CrossFireXTM desteği, EZ charger ve 1 Gigabit LAN bağlantıları bilgisayarların genişleme olanaklarını yükseltir, gelecekte sisteme eklenebilecek çevre birimlerini çoğaltır.

Bilgisayar kurtlarına yönelik özellikler

ECS Black Extreme Series - Golden Limited Edition anakartlar overclock ya da modifikasyonla uğraşanlar için zengin kontrol ve ince ayar olanakları barındırmakta. Anakartın tüm kritik noktalarında kullanılmış uzun ömürlü katı kapasitörler en zorlu şartlarda bile kararlı çalışmayı garantiliyor. İşlemci, bellek ve genişleme kartı yuvalarındaki altın kaplamanın normalin 3 katı kalınlıkta olması ağır kullanımda ve zorlu ortam şartlarına bile güvenilir bağlantılar sağlıyor. Thor Ultra Protection isimli koruma systemiyse kuru havalarda oluşan static elektrik tehlikesini sıfıra indirmekte. Üstelik, tamamen birbirine benzeyen sıkıcı anakartların dünyasından kendine özgü siyah ve altın tonlarıyla hemen ayrılan Z77H2-AX ve Z77H2-A2X kuşkusuz piyasanın en çekici gözüken anakartları durumunda.

Sınırlı sayıda, özel üretim

Z77H2-AX ve Z77H2-A2X anakartlarımız tüm dünyada satışa sunulmuş durumda. Bu çok üst düzey Z77 Black Extreme Series - Golden Limited Edition anakartlarımızın her biri beraberinde ECS Araştırma – Geliştirme Bölümü Yöneticisi tarafından imzalanmış, firmamızın kalite, performans ve üst düzey güvenilirlik konusundaki kararlılığını anlatan özel sertifika ile birlikte sunulacaktır.

ECS Black Extreme - Golden Limited Edition modelleri için tanıtım video linkleri:

Video: a. ECS Z77 Black Series anakart tanıtımı
Video: b. ECS Z77 İnce ayarlanmış altın seriDaha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.