DijitalMagazin.Net

17 Ocak, Cuma

Güncelleme:09:49

Haberler Sektör Elektrikli ev aletlerinde Türkiye'nin yeri büyük!
Üye OlÜye Giriş

Elektrikli ev aletlerinde Türkiye'nin yeri büyük!

lg

Dünyanın en büyük elektronik fuarlarından biri olan IFA (Uluslararası Elektronik Fuarı) kapılarını ziyaretçilere açtı. Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve bu yıl 50’nci yaşını kutlayan fuara katılan Güney Koreli LG de bu yıl beyaz eşya ürünleriyle oldukça iddialı…

Türkiye’de özellikle televizyon ürünleriyle daha çok tanınan LG, daha çevreci, daha sağlıklı ve daha kullanışlı işlevler sunan elektrikli ev aletlerini tanıttı. LG Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Dan Koh yaptığı açıklamada, son 4 yıldır gittikçe büyüyen bir çizgide ilerlediklerini belirterek geçen yıl dünya genelinde ev aletleri kategorisinde 7.5 milyar dolarlık satış yaptıklarını belirtti.

Dan Koh, “Türkiye de bu kategoride ilk aşamada hızlı bir büyüme hedeflemiyoruz. Amacımız, ev aletleri ürünlerimizi tanıtabilmek, pazarı tanıyabilmek ev aletleri mağaza sayısını artırabilmek olacak. Ama Türkiye’nin önemli bir Pazar olduğunun farkındayız, uzun dönemde burada da önemli bir oyuncu olmak istiyoruz” dedi. LG, 2008 yılında Türkiye’de tüketici elektroniği ve ev aletleri pazarına giriş yapmıştı.Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.