DijitalMagazin.Net

21 Haziran, Perşembe

Güncelleme:11:49

Haberler Sektör Index, bilişim sektöründe dev olma yolunda ilerliyor
Üye OlÜye Giriş

Index, bilişim sektöründe dev olma yolunda ilerliyor

index_grupTürkiye'de lider bilişim şirketlerini de bünyesinde barındıran Index Grup, büyümede hiç hız kesmedi.

Satışlarında %13 artış açıklayan şirket, net kar olarak 7.530.324 TL ve net satış rakamı olarak 550.135.034 TL gösterdi. 2010'un ilk 6 ayına ait olan bu rakamlar geçtiğimiz gün IMKB'ye sunuldu.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, ilk yarıyıl sonuçları için şu açıklamayı yaptı: “2010’un özellikle ikinci çeyreğinde sektördeki daralmaya rağmen, çalışma arkadaşlarımızın hedeflerimize olan inancı ve özverili çalışmaları sayesinde büyümemize devam ettik. Geçmiş deneyimlerimizin ve ilk yarıda gerçekleştirdiğimiz birçok yeni yapılanmanın katkısıyla başarılı bir yarıyılı geride bıraktık ve net satışlarımızı 2009 sonuçlarının üstüne çıkarırken kârlılığımızı da artırdık. Bu sonuçlar, çalışma arkadaşlarımızın kâr hedeflerine odaklanmaları ve bu hedeflere ulaşmak üzere ortaya koydukları yüksek performansın sonucudur.

2010 yılı için Index Grup olarak yılbaşında belirlediğimiz ABD Doları bazında yüzde 11’lik büyüme hedefini analiz ettiğimizde, ilk yarıyıl sonuçlarında ABD Doları bazında yüzde 20 büyümemiz, hedeflerimize ulaşma konusunda sağlıklı bir şekilde ilerlediğimizin net göstergesidir. Maliyet hesaplarını iyi yapan, verimliliği ön plana çıkaran, tüm olası fırsatları hedefleri doğrultusunda daha iyi değerlendiren ve yatırımlarını kesmeden yoluna emin adımlarla devam eden bir anlayış içinde olmaya devam edeceğiz.

Elde edilen bu sonuçlar, aynı zamanda Türkiye’nin teknolojiyle iç içe olan bir ülke konumuna gelmekte olduğunun da bir işaretidir. Ülkemizin genç ve eğitimli nüfusu, bilişim teknolojileriyle bütünleşerek, Türkiye’nin yepyeni ve gülen yüzünü yaratmaktadır. Bu gelişmeler, Index Grup olarak tüm şirketlerimize daha büyük sorumluluk hissi yüklerken, aynı zamanda işlerimizi büyütmek için daha fazla yatırım yapma cesareti vermektedir.

Index Grup olarak, önümüzdeki günlerde ülkemize ve endüstrimize olan inancımızın bir göstergesi olarak yapmakta olduğumuz yeni yatırımlarımızı da kamuoyuyla paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Eminim, yapacağımız yatırımlar, gerek iş ortaklarımıza gerekse iş endüstrisine yeni moraller, renkler getirmiş olacak.”

 Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.