DijitalMagazin.Net

26 Nisan, Perşembe

Güncelleme:11:49

Haberler Teknoloji Ajandalar mı? Atın çöpe gitsin
Üye OlÜye Giriş

Ajandalar mı? Atın çöpe gitsin

microsoftÜretici firmalar sayesinde hayatımız teknolojik cihazlarla her gün daha da kolaylaşıyor ve en sıkıcı rutin işler bile bu cihazlarla eğlenceli bir hal alıyor. Firmalar ise bu yarışta en kolay, en kullanışlı ve en estetik olanları kullanıcıya sunmak için her zaman ayrı bir fikir, ayrı bir ürünle gündeme geliyor.

Firmaların Tablet PC yarışında Microsoft, Courier adlı konseptini genel olarak gündeme getirmişti. Ancak Apple elini daha çabuk tutarak kendi Tablet PC'si olan iPad'i resmi olarak tanıttı. Bunun ardından Microsoft ilginç tasarımı ve özellikleriyle Courier ürününü kullanıcılara sunacak.

Bir ajandayı andıran görünüşüyle şık bir tasarıma sahip olan Microsoft Courier, Nvidia'nın Tegra 2 işlemcisini kullanacak ve büyük ihtimalle Microsoft Windows Mobile 7 işletim sistemine sahip olacak.

Oldukça ince olan Courier, kapalı konumda standart bir fotoğraf boyutlarında olacak. Bir kameraya ve kulaklık girişine sahip olan Courier, el yazısı tanıma özelliğiyle de dikkat çekici bir ürün olacağa benziyor. Courier ayrıca kalemiyle kendi el yazınızla yazmanın yanı sıra çizimlerinizi kolaylıkla yapmanızı da mümkün kılıyor. 

Ürünün gelişmiş özelliklerini görmek için Gizmodo'nun yayınlamış olduğu vidyoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 


Yorumlar 

 
# GreenKnight 2010-03-08 00:06
teknoloji adına şahit olduğum en muhteşem alet diyebilirim... neredeyse yok yok :)) piyasada var mı eğer varsa fiyatı hakkında bilginiz var mı???
 


Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.