DijitalMagazin.Net

26 Nisan, Perşembe

Güncelleme:11:49

Haberler Teknoloji Akıllı Telefonlar ile 3D Oyun Keyfi Artık Mümkün!
Üye OlÜye Giriş

Akıllı Telefonlar ile 3D Oyun Keyfi Artık Mümkün!

lgLG Electronics, geliştirdiği dünyanın ilk 3D Oyun dönüştürme motoru ile taşınabilir eğlencede yepyeni bir dönemi başlatıyor. LG’nin 3D içeriğini artırma ve tüketicilerin 3D cihazları bir oyun platformu olarak da benimsemesini sağlama amacıyla geliştirdiği “3D Oyun Dönüştürme Motoru”, Ekim 2011’den itibaren LG Optimus 3D akıllı telefonun ilk yazılım güncellemesine dahil edilecek.

3D Oyun Dönüştürme Motoru hem oyun geliştiricilere, hem de akıllı telefon kullanıcılarına büyük avantajlar sunacak. Küçük ve orta ölçekli oyun şirketleri mevcut 2D oyunlarının 3D sürümlerini insan kaynakları, maliyet veya zaman bakımından büyük yatırımlar yapmaksızın sunabilecek. Öte yandan, akıllı telefon kullanıcıları da 2D oyunlarını 3D’ye istedikleri her an ve her yerde ücretsiz olarak dönüştürebilecek.

Oyun dönüştürme motorunun sektör için büyük bir atılım olduğunu belirten LG Electronics Mobile İletişim İş Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “Oyun dönüştürme motoru, mobil oyunların büyük bir trend haline dönüştüğü günümüzde, LG’nin bu alanın lideri olma konusundaki kararlılığını gösteriyor” dedi.

3D Oyun Dönüştürme Motorunu yükleyen kullanıcılar, daha önce satın almış oldukları 2D oyunların keyfini üç boyutlu olarak sürebilecek. Ayrıca istenildiği takdirde oyunlar tekrar iki boyutlu hale getirilebilecek.

Kullanıcı 2D bir mobil oyunu 3D Oyun Dönüştürme Motoruyla açtığında program, 3D dönüşümü için optimize edilmiş 2D oyunlar listesinde yer alıp almadığını kontrol etmek üzere oyunu otomatik olarak tarıyor. Oyun optimize edilmiş ise, 3D’ye ön tanımlı görsel ayarlar kullanılarak dönüştürülüyor. Listede olmayan OpenGL tabanlı 2D oyunların da ayarları da kolayca yapılarak 3D’ye dönüştürülebiliyor. Yıl sonuna kadar 100 kadar 2D oyunun optimize olarak sunulması hedefleniyor.

LG'nin 3D Teknoloji Lideri Dr. Henry Nho, “LG 3D Oyun Dönüştürme Motoru, derinlik bilgisini her nesnenin yerine dayanarak otomatik olarak belirleyerek, iki boyutlu grafik görüntüleri her bir göz için ayırıyor. Biri ön plan biri de arka plan için olmak üzere, iki farklı görüntü üretiyor. Daha sonra ekranda ye alan ve ‘Paralaks Bariyer’ olarak anılan ince bir tabakadan yararlanarak sol görüntüyü sol göze, sağ görüntüyü ise sağ göze göstermek suretiyle görsel bir derinlik illüzyonu oluşturuyor" dedi.

 LG_3D_Game_ConverterDaha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.