DijitalMagazin.Net

17 Şubat, Pazartesi

Güncelleme:09:49

Haberler Teknoloji Panasonic'ten Su geçirmez Cep Telefonu, ELUGA!
Üye OlÜye Giriş

Panasonic'ten Su geçirmez Cep Telefonu, ELUGA!

panasonicPanasonic, Avrupa pazarına ultra ince, çok şık ve su geçirmeyen akıllı telefonuyla güçlü bir şekilde dönüyor!

Panasonic Avrupa CEO'su Laurent Abadie, Panasonic'in Hamburg'daki yıllık organizasyonu Panasonic Convention’da şirketin global akıllı telefon portföyünü Avrupa pazarına sunma planlarını anlattı. Abadie, Panasonic'in Avrupa'ya ilk sunduğu ürün olan ELUGA'yı da tanıttı. 

Laurent Abadie, 1 Nisan 2012'de başlayıp 31 Mart 2013'te sona eren mali yıl için  Avrupa satış hedeflerinin 1,5 milyon akıllı telefon olduğunu belirtti. Abadie'ye göre, Panasonic global pazardaki cep telefonu işini büyütme hedefi kapsamında, 31 Mart 2016'da sonra eren 2015 mali yılı itibarıyla da 15 milyon adet satış planlıyor.

ELUGAPanasonic Avrupa CEO'su Abadie konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Panasonic Japon pazarındaki lider mobil telefon tedarikçilerinden biridir. Avrupa’da özellikle ‘akıllı telefon’ kategorisindeki cep telefonlarına olan tüketici talebi giderek artıyor. Ancak pazarda ELUGA ile stil, fonksiyon, tasarım ve en iyi başarılı bir şekilde bir araya getiren telefonlar konusunda bir boşluk olduğuna inanıyoruz.”

Panasonic Sistem İletişimleri Avrupa Genel Müdürü Toshiya Matsumura ise şöyle konuştu:

“Global markamızın gücü ve internetin sağladıklarıyla müşterilerimize tam bağlantıda bir yaşam tarzı sunan ürünlerimiz bize önemli avantaj getiriyor. Evde ortamında elektronik cihazlarla cep telefonlarını konuşturacak önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle, akıllı telefon işimizi Avrupa pazarına taşıma planlarımızın büyük bir başarı getireceği konusunda kendimize güvenimiz tam.”

Panasonic Convention’da Abadie Avrupa'da sunulan ilk akıllı ürün ELUGA’nın tanıtımını da yaptı. Ultra ince, su ve toz geçirmez, NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ELUGA, Avrupa pazarındaki en yüksek ekran alanı oranını sunuyor. ELUGA’nın ‘Swipe and Share (Sürükle ve Paylaş)’ teknolojisi ise Panasonic’in VIERA serisi televizyonlarıyla uyumlu çalışıyor.  

Yalnızca 103 gr ağırlığındaki Panasonic ELUGA aynı zamanda Avrupa pazarındaki en hafif akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

İsmi İngilizce Elegant User-Oriented Gateway (Zarif ve kullanıcı odaklı   ifadesinin kısaltmasından oluşan ELUGA, Panasonic’in ultra ince ve en yüksek teknolojiye sahip olacak şekilde tasarlanan ürün serisinin lansman modeli.

Lansman modelinin özellikleri şöyle:

  • İstisnai görüntü kalitesine sahip, ultra ince çerçeveli 4,3 inçlik geniş QHD (960x540) ekran.
  • Toz geçirmez (IP5X) ve su geçirmez (IPX7) olan ELUGA çok dayanıklı bir telefon. 1 metre derinlikteki suda yarım saat kaldıktan sonra bile çalışmaya devam eder.
  • ‘Yakın Alan İletişimi’ (NFC) teknolojisine sahip olan telefon, temassız ödemeler de dahil olmak üzere, temas gerektirmeyen etkileşimlere hazırdır.
  • ‘Swipe and Share’ özelliği sayesinde kullanıcılar kablosuz bir şekilde telefondan televizyona veya bulut hizmetlerine fotoğraf gönderebilir veya telefondaki videolarını televizyonda izleyebilirler. Telefon ayrıca evdeki diğer elektronik cihazlar için (örneğin Viera televizyon, DIGA Blu-ray oynatıcı ve kayıt cihazı, ev sinema sistemi veya dijital kamera) uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir.
  • Serideki ürünler Panasonic’in güç tasarrufu sağlayan eşsiz teknolojisi ‘eco-mode’a da sahip olacak. ‘Eco-mode’ telefonun pili azaldığı zaman gerekli olmayan özelliklerini kapatarak kullanıcısına önemli faydalar sağlıyor.

Panasonic Avrupa’da sunacağı akıllı telefon serisini, Barcelona’da gerçekleşecek Mobile World Kongresi 2012’de, CY31 numaralı stantta 27 Şubat’tan itibaren sergileyecek.

Dünyanın dört bir yanında üretim ve satış ağına sahip global bir şirket olan Panasonic, Ocak 2012’de sistem, ağ ve bölgedeki mobil iletişim ürün ve hizmetlerine odaklanan Panasonic Sistem İletişimleri Avrupa (PSCEU) şirketini kurdu.

Toplantıda Panasonic'in yaklaşımını bir kez daha özetleyen Toshiya Matsumura şunları söyledi:

 “Ürünlerimizin süregelen Ar-Ge çalışmalarını ve ileri düzeyde mobil iletişim teknolojisi ile gelişmiş işitsel - görsel teknolojiyi bir araya getirme yönündeki çalışmalarımız için,  Japonya ve İngiltere’deki Ar-Ge merkezlerimiz de dâhil olmak üzere, global kaynaklarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik vereceğiz.”

ELUGA-WATERDaha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.