DijitalMagazin.Net

20 Haziran, Çarşamba

Güncelleme:11:49

İnceleme Çevre birimleri [İnceleme] Altec Lansing VS2620 Stereo 5W RMS Speaker
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Altec Lansing VS2620 Stereo 5W RMS Speaker

Makale içeriği

  1. [İnceleme] Altec Lansing VS2620 Stereo 5W RMS Speaker
  2. Tasarım
  3. Ses Kalitesi (bulunduğunuz sayfa)
  4. Değerlendirme

Ses Kalitesi

Bir haftadan fazladır bu ses sistemini bilgisayarımda kullanıyorum ve şimdiye kadar dinlediğim en iyi 2.0 ses sistemi olduğunu söyleyebilirim.

Hoparlörlerde bulunan çift 75mm çapındaki hoparlörler çok iyi ses verebiliyor. Üstte bulunan hoparlör bas seslere odaklanırken, alttaki ise yüksek kaliteli tiz ve mid sesler için özelleştirilmiş.

bd847337-1

5W RMS gerçek ses gücü ile herhangi bir subwoofera sahip olmamasına rağmen bas seslerde masamı sallayabiliyor. Verilen PMPO değerlerle ses güçlerinin yüksek gösterildiğini hatırlaratak, 5W bir ses sisteminin oldukça yeterli olduğunu söylemek isterim. Piyasada 3000W PMPO değeriyle satılan kaliteli müzik setlerinin aslında 2x35W RMS değerinde olduğu düşünülürse, 5W RMS değerinin hiç de düşük olmadığı anlaşılıyor.

Ürünün AC güç kaynağı da ayrı bir adaptör olarak tasarlandığından, transformatörün hoparlör içinde bulunan ses amplifikatöründe parazitlere neden olarak ses kalitesini düşürmesinin önüne geçilmiş. Bu, yüksek kaliteli ses sistemlerinden aşina olduğumuz bir tasarım.

Ayrıca ürünün, bas ve tiz sesleri daha iyi ayırmak ve süzmek için alçak ve yüksek geçişli filtrelere sahip olduğu da ses kalitesinden anlaşılabiliyor.

 

Sayfa 3 / 4Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.