DijitalMagazin.Net

17 Ocak, Cuma

Güncelleme:09:49

İnceleme CPU Anakart RAM [İnceleme] ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

Makale içeriği

  1. [İnceleme] ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
  2. Bağlantı noktaları (bulunduğunuz sayfa)
  3. Dahili donanımlar
  4. Galeri 1
  5. Galeri 2
  6. Galeri 3

Bağlantı noktaları

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-27

Anakartın arkasındaki çıkış kısmında ilk olarak PS/2 fare portunun olmayışı göze çarpıyor. Ancak onun yerine iki adet USB portu yerleştirilmiş. HDMI, DVI ve analog VGA olmak üzere üç adet görüntü çıkışı bulunan anakartta iki adet USB 3.0 portu mavi renkleriyle hemen göze çarpıyor. Bu iki portun dışında iki adet daha USB 2.0/1.1 portu göze çarpıyor. Gigabit Ethernet, FireWire ve eSATA çıkışları da bağlantı desteğini tamamlıyor.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-20

Beş SATA 6.0Gbps portuna sahip anakartta portlar dik olarak yerleştirilmiş. Böylece kabloların anakart bileşenleri veya ek kartlarla çakışmasının önüne geçilmiş.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-03

Mavi-Siyah renkler tercih edilen bellek slotları dört adet DDR 3 belleği destekleyebiliyor.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-26

MemOK!, Core Unlocker ve Turbo Key II butonu ve düğmeleri. Her üç özellik de ASUS'un yeni bütün anakartlarında standart olarak bulunuyor ve anakarta gerçek bir fark katıyor.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-20

Her ne kadar artık pek kullanılmasa da, ASUS anakartına bir IDE slotu da eklemeyi ihmal etmemiş. Slotun alışıldık konumunun dışında farklı bir yönde ve yerde kullanılması ise çift ekran kartı kurulumlarında kablonun ekran kartlarını engellemesinin önüne geçilebilmesini sağlamış.

Buraya sadece IDE arabirimine sahip eski bir optik sürücünüzü bağlamak tek yol gibi görünüyor.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-15

İki PCI-Express 2.0 x16 slotu CrossFireX (x8/x8) konfigürasyonunu destekleyebiliyor. Eski ses ve TV kartı olanlar için iyi haber: Anakartta sadece bir adet PCI-Express x1 slotu kullanılmasına rağmen üç adet PCI slotu bulunuyor.

 

asus_m4a88td_v_evo_usb_3.0-31

ASUS'un bir süredir anakartlarında kullandığı soğutucular soğutma performansının yanında tasarımıyla da öne çıkıyor. Bu anakartta da göze çok hoş gelen farklı bir tasarım kullanılmış. Ancak soğutucunun kenarları oldukça sivri ve işlemci fanını takarken dikkatli olmak gerekiyor, yoksa elinizi kesmeniz an meselesi.

 

Sayfa 2 / 6Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.