DijitalMagazin.Net

07 Ağustos, Cuma

Güncelleme:09:49

İnceleme Depolama Lacie Internet Space 1TB
Üye OlÜye Giriş

Lacie Internet Space 1TB

Son yıllarda sabit disklerin direk PC yerine doğrudan Internet router cihazlarına bağlamak popüler hale geldi. Bununla birlikte piyasada birbirinden yetenekli cihazlar görülmeye başlandı.

Lacie’nin ürettiği Internet Space bu yetenekli cihazların en yenilerinden birisi. Ağ depolama konusundaki en yeni özelliklerden birisi olan DLNA sertifikasına sahip Lacie Internet Space, videolarınızı, müziğinizi ve resimlerinizi direk olarak DLNA Televizyonlar ve HI-FI cihazlarına aktarabiliyor.

Eski ağ depolama cihazları gibi, Lacie Internet Space, Playstation 3, Xbox 360 ve diğer ortam cihazlarına veri aktarımını mümkün kılan uPnP desteğine sahip.

Lacie  internet space

Ürünle birlikte gelen Desktopmirror yazılımı ağa bağlı bilgisayarlarda otomatik yedek almak üzere zamanlayabilmenize imkân veriyor. Ayrıca ürünün sunduğu 1TB kapasite size yeterli gelmiyorsa ürün üzerinde bulunan bir USB portuna harici disk, USB Flash disk takabilirsiniz.

Lacie Internet Space’in görünümü için tam anlamıyla harika diyebiliriz. Cihazın üzerindeki yere yansıyan mavi LED ile gerçek bir tasarımcı tarafından özenle tasarlandığı anlaşılıyor. Lacie Internet Space’i masanızın en güzel yerine koymak isteyeceksiniz.

Ürünün dâhili sabit diskinden gelen sesler bazen dikkat dağıtıcı olabiliyor, elbette tamamen sessiz çalışmasını da beklememek gerek. Dosya transfer hızları kabul edilebilir düzeyde.

Lacie Internet Space 1TBAğ depolama aygıtları geniş bant modem cihazları gibi 7/24 çalışması gereken cihazlardır. Bu durumda güç tüketimi de işin içine giriyor. Lacie Internet Space yüksek kapasitesine ve hızına rağmen sadece 14 Watt güç tüketerek gelişmiş güç yönetimi desteğine sahip olduğunu gösteriyor.

Birçok ağ depolama cihazları WindowsXP’de “Ağ Bağlantılarım” simgesi altında (Vista ve 7’de “Ağ” olarak kısaltıldı.) görünebiliyor. Internet Space’de bunu destekleyen aygıtlardan biri.

Fakat Lacie basit bir uzaktan erişim yazılımını pakete dâhil ederek bir adım daha öne geçmiş. Lacie’nin web sitesi üzerinden Internet Space’inize dünyadaki tüm bilgisayarlardan tek bir parola ile erişebilirsiniz. Böylece ailenize ve arkadaşlarınıza resimlerinizi iyi tasarlanmış bir ara yüz üzerinden gösterebilirsiniz.

Üstün özelliklerine ve kalitesine rağmen uygun fiyatıyla da bizleri büyüleyen Lacie Internet Space Türkiye’de alınabilecek en iyi ürünler arasında yer alıyor.

 

Ürünün tavsiye edilen fiyatı: 210$+KDV

İletişim:

Datastar Bilgi teknolojileri
(212) 544 12 00Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.