DijitalMagazin.Net

18 Ocak, Cumartesi

Güncelleme:09:49

Üye OlÜye Giriş

Pqi H550 320 GB

h550Bilgisayarınızda en çok yer kaplayan dosyalar neler? Bu pek çok kullanıcıya göre farklılık gösterse de genellikle filmler, müzikler, resimler ve kullandığımız programlar bilgisayarımızda en çok yer kaplayan dosyalarımızdır. Teknoloji ilerledikçe fiyatlar değişiyor ve günümüzün bilgisayar kullanıcıları sadece bir bilgisayar kullanmıyor. Dosyalarımızın güvenliğini nasıl sağlarız ve bu dosyaları en hızlı şekilde başka bir bilgisayara nasıl taşırız?

CD/DVD artık bu sorunun cevabı olmaktan çok uzak, bunlar yerine geliştirilen Blu-ray disklerse çok pahalı. Divx filmler yerlerini mkv uzantılı HD filmlere, mp3 ses formatları dts formatına bırakıyor. Fotoğraf makinelerinin ve cep telefonlarının resim ve video çözünürlükleri dolayısıyla dosya büyüklükleri artıyor. Genel olarak kullanılan programlarsa 1GB’tın altına düşmüyor. Anlaşılan o ki kalite arayışı, fiyatların artması ve alternatiflerin aranması anlamına geliyor.

Uygun fiyatlı ve kalıcı alternatiflerden bir tanesi yüksek kapasiteli ve küçük ebatlı bir sabit disk edinmekten geçiyor. Pqi H550 serisi bu soruna çözüm üreten ürünlerden bir tanesi. Bir bilgisayarın olmazsa olmazı olan USB arabirimini kullanıyor. USB 2.0 standardına uygun bu disk 480Mbps hızında veri iletişimi sağlayabiliyor. Cihazı güç tüketimi nedeniyle iki USB port’una bağlamanız gerekiyor. Kutu içeriğinde gelen USB kablosu, bazı rakiplerinde tek port’u kullanan USB kabloları gelse de, 2.5” disklerin güç tüketimi göz ününe alındığında bunun bir eksi olmadığını aksine bir artı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çift uçlu USB kablosu diskin ihtiyaç duyduğu gücü iki USB port’tan çekerek anakartın USB çıkış uçları için bir koruma sağlıyor.

Pqi H550 serisinde öne çıkan önemli özellikler arasında kutu içerisinde gelen kullanışlı yazılımlar yer alıyor. TurboHDD USB, One Touch Auto Backup ve Ur Smart yazılımları sayesinde daha hızlı ve güvenilir yedekleme alabiliyorsunuz. Ur Smart yazılımıyla e-postalarınızı, Messenger programını ve dosyalarınızı, belgelerinizi sürekli yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Bununla birlikte daha fazla taşınabilir yazılım edinmenize de fırsat veriyor. Bu program U3’ün gelişmiş hali olarak düşünebilir. Cihaz üzerinde bulanan küçük düğme sayesinde tek tuşla bilgisayarınızdaki dosyaları yedekleyebiliyorsunuz.

Pqi Türkiye distribütörü DataStar, verilerinizin güvenliği için bir de kampanya düzenliyor. Bu seriden bir ürünle birlikte Panda antivirüs yazılımı lisansı hediye ediyor.

Tavsiye edilen ürün fiyatı: 79 $ + KDV

İletişim:

Datastar Bilgi teknolojileri
(212) 544 12 00Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.