DijitalMagazin.Net

17 Ocak, Cuma

Güncelleme:09:49

İnceleme Diğer Creative X-Fi XMod
Üye OlÜye Giriş

Creative X-Fi XMod

Creative X-Fi XModCreative X-Fi kendine özgü teknolojisi sayesinde stereo ses çıkışından sanal çevresel ses elde edilmesini sağlıyor.
Bu teknolojisinin adına CMSS-3D adını veren Creative, stüdyo da analog kaydedilmiş sesleri dijitale çevirirken oluşan kayıpları, stüdyo kalitesine geri döndürdüğü gibi sanal çevresel ses sunduğunu da savunuyor.

XMod’un göze çarpan eksiklikse, yüksek besleme gerektiren kulaklıklar için yeterli gücü veremiyor olmasıdır. Ses çıkışını tekrardan amplifikatöre bağlayarak güçlendirmeniz gerekebilir. Ancak XMod kutu içeriğin de bulunan kulaklıkla sorunsuz çalışıyor. XMod dört adet bağlantı noktasıyla veri iletimi sağlıyor ve bunlar USB bağlantı noktası, hat girişi, kulaklık ve hat çıkış bağlantıları için 3.5 mm arabirimlerden oluşuyor. XMod, bilgisayara USB bağlantı noktasından bağlandığı zaman gerekli olan ses girişlerini de üzerindeki mini USB bağlantı noktasından alıyor. XMod standart bir ses kartından daha çok stereo sesi işleyen özel bir ses kartı durumunda. Şöyle ki USB bağlantı noktasıyla birlikte hat girişi bulunuyor. Bunun anlamı cihazın çalışması için gerekli olan enerjiyi sağladıktan sonra MP3 oynatıcı, radyo gibi cihazları bağlayarak sanal çevresel ses duyulmasını mümkün kılmasıdır.Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.