DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

İnceleme Mobil cihazlar [İnceleme] Nokia E72
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Nokia E72

Makale içeriği

  1. [İnceleme] Nokia E72 (bulunduğunuz sayfa)
  2. Hafıza

nokiaİş dünyasının gözde telefonları arasında yer alan Nokia E serisinin son gözdesi E72, bir alt modeli E71'e nazaran daha gelişmiş 5 megapiksel kamerası, desteklediği video formatları gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

3G ile tam uyumlu olan E72, HSDPA desteği, ön kısmında bulunan kamerası, veri iletişimindeki başarısı ve hızı sayesinde 3G'yi tam anlamıyla kullanmanıza imkan tanıyor. 3G ile birlikte 802.11b/g kablosuz bağlantı standartlarında ağa bağlanabilme yetisi de bulunuyor. Böylelikle bağlanılabilirlik bakımından E72 şu an için eksiksiz bir donanıma sahip.

Geniş ekranı bulunan E72, 2.36" büyüklüğünde ve 16.7 milyon renk gösterebiliyor. Bu sayede E-Posta-mesaj okumak/yazmak, menüde gezinmek ve navigasyon için rahat kullanılabilir ve araçta dahi rahatlıkla ayırt edilebilir bir ekran görüntüsü oluşturuyor. Bunlarla birlikte rahatlıkla internet üzerinde dolaşım yapabiliyorsunuz.

E72, 60 serisi işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sistemi kararlı ve hızlı çalışıyor ancak uygulamalardan çıkış yapmak için özellikle çıkış tuşuna basmanız gerekli. Aksi taktirde uygulamaları kapatmadan da, ekranda görünmese de çalışır halde kalabiliyor. Bu durumu telafi etmek için her ne kadar menüde açık olan uygulamalarda bir ikon çıksa da, özellikle açık uygulamaları göster diye bir bölüm olsa da gene de unutmanız mümkün. Tasarım hatasındaki bu problem, yaklaşık 20 güne kadar olan bekleme süresini oldukça hızlı düşürebiliyor. Bir anda telefonunuz kapanabilir ve uygun bir ortamda değilseniz şarjsız kalabilirsiniz. Bu durumla karşı karşıya gelmemek için yapabileceğiniz tek şey, telefonu çok dikkatli kullanmak.

 

Sayfa 1 / 2Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.