DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

İnceleme Mobil cihazlar Nokia 6700 classic incelemesi
Üye OlÜye Giriş

Nokia 6700 classic incelemesi

Makale içeriği

  1. Nokia 6700 classic incelemesi (bulunduğunuz sayfa)
  2. Teknik Özellikler
  3. Teknik Özellikler

nokia 6700 classicNokia’nın yeni telefonu 6700 classic, metal tasarımı, 5 megapiksel kamerası, dahili GPS’i, hızlı internet bağlantısıyla öne çıkıyor. 5 megapiksel dahili kamera auto focus özelliği sayesinde, resimleri otomatik olarak netleştiriyor. 640x480 çözünürlüğünde video kaydediyor. Bunlar zaten pek çok yerde yazan özellikleri. Peki, fotoğraf makinesi ne kadar iyi? Görüntü ne kadar net? Ve makine ne kadar hızlı çekim yapıyor? GPS bağlantısı ne kadar verimli çalışıyor? İşte bu soruların cevabı;

Nokia 6700 classic için en çok fotoğraf makinesi özelliğini öne çıkartıyor. Öyle ki, basına tanıtımı yapılmadan önce, Okan Bayülgen bu telefonla fotoğraflar çekmiş. Ve ürünün ilk kez Türkiye pazarına duyurulduğu basın toplantısında, Okan Bayülgen telefon ve dahili fotoğraf makinesi hakkında konuşma yapmıştı. Okan Bayülgenin çektiği fotoğraflar, Nokia’nın servisi olan OVI üzerinde paylaşıma açılmış.

Evet, Nokia 6700 çok güzel fotoğraflar çekebiliyor.  Ters ışığa karşı yeterince hassas, hızlı çekim yapıyor. Fotoğrafı netleştirmesi çok iyi ve yüksek çözünürlüklü güzel resimler çekebiliyorsunuz. Profesyonel olmayan biri için dahi yeterince iyi fotoğraflar çekmesini sağlayacak bir telefon.

Bağlanılabilirlik bakımından incelediğimizde, ihtiyaç duyulabilecek her türlü araca sahip. Bluetooth, isteğe bağlı olarak bilgisayara program kurmanızı gerektirmeyen USB bağlantısı ve şebeke üzerinden internet bağlantısı mevcut. Ancak ben, WiFi bağlantısı olmasını da beklerdim.

Nokia 6700 classic, radyo, video ve müzikler için medya oynatıcısı, kaybolmamanız için GPS sistemi, ses kaydedici, takvim, internet erişimi gibi özellikleri de barındırıyor. GPS hariç bu özellikler günümüzde neredeyse standart haline geldi. Ancak Nokia 6700 classic bu noktada etkileyici ses kalitesiyle öne çıkıyor. Müzik dinlerken sesler kristalleşmiyor ve duyulabilen frekans aralığı, müziğin keyfini çıkartabilecek kadar geniş.

Nokia 6700 classic, genel olarak kullanışlı bir telefon. Ancak tavsiye edilen fiyatına baktığımızda, fiyatının biraz düşmesini beklemek gerekir. Çünkü, bana göre bu kadar pahalı olmasındaki en büyük etkenlerden biri olan dahili GPS’si verimli çalışmıyor. Çoğu zaman açık alanda dahi uydu bağlantısı kuramadığına tanık olduk. Bu durumun neden kaynaklandığını bir türlü bulamadım. Neticede, bu telefonu satın almış olsaydım GPS özelliğinden daha verimli çalışmasını beklerdim.

Tasarımı

Nokia 6700 classic, tasarımı bakımından elinizde taşımak isteyeceğiniz bir karizmaya sahip. Kasada keskin hatlar yok ve kullanışlı bir tuş takımı mevcut. Her türlü giyim tarzına uyum sağlayacak bir yapıda. Telefonuna özen gösteren kullanıcılar için kamera yerleşimi biraz ürkütücü olabilir. Çünkü kamera lensinin camı biraz kasının dışında kalıyor.

 

Sayfa 1 / 3Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.