DijitalMagazin.Net

17 Ocak, Cuma

Güncelleme:09:49

İnceleme Taşınabilir bilgisayar [İnceleme] HP ProBook 5310m
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] HP ProBook 5310m

Makale içeriği

  1. [İnceleme] HP ProBook 5310m (bulunduğunuz sayfa)
  2. Tasarım
  3. Yazılım
  4. Resim Galerisi
  5. Teknik Özellikler
  6. Son Değerlendirme

hp_1Ev kullanıcıları masaüstü yerine dizüstü bilgisayarları tercih etmeye başladı ve bunun sonucu olarak geçtiğimiz yıl dizüstü bilgisayar satışları masaüstü satışlarını geride bıraktı. Kullanıcıların dizüstü bilgisayarlara yönelmelerinin sebeplerinden bazıları, firmalar arası rekabet sayesinde fiyatların hızla düşmesi ve eskiden yetersiz olan hızların ve ek donanım özelliklerinin artık herkes için yeterli hale gelmesi oldu.

Ev kullanıcılarının yanında iş dünyası da bu değişimin farkında ve yavaş yavaş işyerlerinde dizüstü bilgisayar kullanımına ağırlık vermeye başlıyor. Artık şirketlerde gördüğümüz koca koca monitörlerin ve genellikle monitörlerin altında duran "yatık" bilgisayar kasalarının yerlerini dizüstü bilgisayarlar alıyor.

Konu iş kullanımı olunca dizüstü bilgisayar tasarımı da tamamen değişiyor. İş için kullanılacak bir dizüstü bilgisayarın ev kullanıcılarına hitap edenler gibi cicili bicili ve bol eğlence özellikli olması gerekmiyor. Aksine ağır görünümlü ve prestijli bir tasarım daha çok tercih ediliyor.

hp_probook_2

İş dünyasında tasarımın yanında sağlamlık ve sorunsuzluk daha fazla önem kazanıyor. Çalışanların bilgisayarlara verebilecekleri zararları en aza indirmek ve cihazların sorunsuzca çalışmasını sağlamak iş için bilgisayar üretirken ilk planda göz önüne alınan kriterlerdir.

İş bilgisayarları uzun süreler açık kalır, daha yoğun kullanılır ve gezici çalışanlar tarafından sürekli taşınırlar. Ayrıca genellikle diz üstünde değil, masa üstünde kullanılırlar. İşte bu şartlar söz konusu olduğunda iş bilgisayarları, ev kullanıcıları için üretilenlerden çok daha farklı tasarımlara ve özelliklere sahip oluyorlar.

Bu yazıda HP'nin kurumsal müşterileri için ürettiği ProBook 5310m modelini derinlemesine inceledik.

 

Sayfa 1 / 6Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.