DijitalMagazin.Net

21 Haziran, Perşembe

Güncelleme:11:49

İnceleme Yazılım [İnceleme] Internet Explorer 9 Beta
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Internet Explorer 9 Beta

Giriş

 Uzun süredir internet ve bilgisayar kullanıcısıyım. Belirtmem gerekir ki Microsoft'un IE serisi her daim birkaç adım geriden seyretmiştir tarayıcı pazarını. Bu Microsoft'un standart tarayıcı olarak sunmasının verdiği tokluktan mıdır bilinmez IE serisi hep yavaş, güvenlik açıkları bulunan ve kullanışsız tarayıcılar olarak akılda kalır. Geçtiğimiz günlerde Microsoft'a açılan dava sonuç vermiş ve firmanın Windows işletim sistemleri kurulumunda tarayıcı alternatifleri sunması koşulu getirilmişti. Bu sevindirici bir haber çünkü bu suretle IE'nin daha gelişmiş bir tarayıcı olacağını ve nihayet Microsoft'un da rekabete katılacağını düşünmüştük. Ne de olsa rekabet en çok son kullanıcıya yarar.

Diğer sürümlerine göre devrim niteliği taşıyan 9. sürümde bizleri birçok yenilik beklese de şu bir gerçek ki her yeniliğin tutması diye bir şey söz konusu olamaz. JS motorunun değişmesi, arayüzün işlevselleştirilmesi ve Windows 7'ye optimizasyonun dışında pek bir yeniliği olmasa da gerçekten heyecanla beklediğimiz bir ürün IE 9

 Gelin bir göz atalım bu "diretme" değişikliği işe yaramış mı?

 

Sayfa 2 / 6Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.