DijitalMagazin.Net

20 Haziran, Çarşamba

Güncelleme:11:49

İnceleme Yazılım [İnceleme] Internet Explorer 9 Beta
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Internet Explorer 9 Beta

Makale içeriği

  1. [İnceleme] Internet Explorer 9 Beta
  2. Giriş
  3. Hoş geldin neler getirdin?
  4. Birkaç kırpma
  5. Karşılaştırmalı testler (bulunduğunuz sayfa)
  6. Son olarak

Karşılaştırmalı testler

 IE 9'un karşılaştırmalı testlerdeki durumu malesef hüsran. Şimdi hep birlikte aşağıdaki tabloya göz atalım.

karsilastirmali

 

 

 

 

 

İlk teste soktuğum tarayıcı IE 9'du ilk test verileri geldiğinde hiçbir tepki vermemiştim. Tamamen temiz bir IE 9 kurulu. Flash ve Java gibi eklentiler yavaşlığa sebep olabilir diye düşünebilirsiniz fakat diğer iki tarayıcı da aynı eklentilerle aynı teste girdi.

İkinci olarak teste soktuğum tarayıcı şu anda etkin olarak kullandığım Opera'nın 10.60 sürümü. Opera yaklaşık 3 katı puan aldığında gerçekten afalladım. Sonucu beta sürecine bağlamanın doğru mu yanlış mı olacağını anlamak için hemen Firefox'un 4.0 sürümünün 6. Betasını indirdim ve teste ekledim. Sonuçlar iyice garipleşmeye başladı.

Emin olmak için IE 9'u tekrar teste tabii tuttuğumda değişen pek bir şey olmadı. Şimdi tarayıcıların ayrıntılı test sonuçlarına göz atalım.

İlk olarak IE 9

ie9bench

Firefox 4.0b6

mozbench

Son olarak test lideri Opera 10.60

operabench

Tablolarda da görüldüğü gibi Opera, her iki tarayıcıdan da üstün geliyor. Özellikle Text parsing yani yazı kodlamalarında fark oldukça açılıyor.

 

Sayfa 5 / 6Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.