DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

İnceleme Yazılım [İnceleme] Recuva
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Recuva

Makale içeriği

  1. [İnceleme] Recuva (bulunduğunuz sayfa)
  2. Kurulum
  3. Sihirbaz
  4. Ayarlar
  5. Değerlendirme

recuvaBilgisayarlar her eve girmeye başladıktan ve dijital dünyanın avantajlarının farkına varıldıktan beridir bilgisayarlarımızda daha çok veriyi tutar hale geldik. Filmli fotoğraf makinelerinin yerini dijital makineler ve dolayısıyla eski kapaklı fotoğraf albümlerinin yerini de albüm yazılımları aldı. Aynı şekilde artık daktiloyla değil de bilgisayarla yazıyoruz ve dosyalarımızı çekmecede veya raflarda değil sabit diskimizdeki klasörlerde saklıyoruz.


Peki daktilomuzda yazdığımız ve çekmecemizde duran yazının kazara kaybolması veya çekmecenin "çökmesi" mümkün müdür? Bir rafta veya dolapta saklanan fotoğraf albümünün başına ne gelebilir ki? Ancak bilgisayar kullanıyorsanız bu tür durumlara alışıksınızdır. Hepimiz kazara bir dosyayı silmişizdir veya yanlış kullanım sonucu bir program, dosyalarımızı silivermiştir. Üzerine bir de geri dönüşüm kutusunu da boşaltmışızdır.


Bilgisayarda hemen herşeyin olduğu gibi bunun da çaresi var: Veri kurtarma yazılımları. Eskiden sadece ciddi kullanıcıların veya servislerin çok yüksek fiyatlara satın alabildikleri bu yazılımlara zamanla ücretsiz ve kullanışlı alternatifler eklenmeye başladı. İşte Recuva bunlardan birisi.


Recuva, hemen herkesin bildiği veya bir yerlerde karşılaştığı CCleaner yazılımını geliştiren Piriform firmasının bir diğer yazılımı. Tamamen ücretsiz ve kolay kullanımıyla Piriform standartlarına sahip Recuva, alanındaki en iyi yazılımlardan birisi.

 

recuva_1

 

 

 

Sayfa 1 / 5Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.