DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

İnceleme Yazılım [İnceleme] Stardock Fences
Üye OlÜye Giriş

[İnceleme] Stardock Fences

Makale içeriği

  1. [İnceleme] Stardock Fences (bulunduğunuz sayfa)
  2. Kurulum
  3. Ayarlar
  4. Fences ana penceresi
  5. Son Değerlendirme

fencesWindows masaüstü aslında üzerinde çalıştığımız dosyalarımızı geçici olarak tutmak için tasarlanmıştır. Yeni yazmaya başladığımız bir metin belgesi, yeni aktarılan resimler gibi dosyaların kalıcı klasörlerdeki yerlerine henüz gönderilmeden önce masaüstünde tutulmaları düşünülmüş.

Ancak kurulan hemen her programın masaüstüne bir simge yerleştirmesi ve masaüstüne ulaşılmasının kolay olması üzerinde çalışılan dosyalar ve program simgelerinin birbirine karışması ve aradığımızı dahi bulamama sorunlarını oluşturdu.

Microsoft, gelişen Windows işletim sisteminde aptal "Masaüstü Temizleme Sihirbazı" dışında bu konuya bir çözüm getiremedi. Bu sihirbaz da kullanılmayan kısayolları masaüstünden silmekten başka bir şey yapmıyordu.

Bu soruna en iyi çözüm Stardock firmasından geldi. Stardock bilindiği üzere ObjectDock, WindowBlinds gibi yazılımları geliştiren firma. Stardock Fences yazılımı da masaüstü simgelerini belirlediğiniz "çitler" arasında hapsediyor ve karışmalarını önlüyor.

Bu yazıda Stardock Fences yazılımını ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

fences_00

 

Sayfa 1 / 5Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.