DijitalMagazin.Net

30 Mayıs, Cumartesi

Güncelleme:09:49

Kılavuz Windows Windows 7 için 7 optimizasyon
Üye OlÜye Giriş

Windows 7 için 7 optimizasyon

Klasik görev çubuğu

Windows 7 ile gelen en büyük değişiklik görev çubuğunun yeniden tasarlanması. Hızlı başlat simgelerini bir arada tutan araç çubuğu kaldırılmış ve yazılımları görev çubuğuna tutturma özelliği ile aslında bütün görev çubuğu hızlı başlat araç çubuğu haline geldi.

Ancak aynı uygulamanın simgelerinin bit araya toplanması ve görev çubuğunda sadece yazılım simgesinin bulunması bazı kullanıcıların kolayca alışabileceği bir şey değil. Örneğin ben de pencereler arası geçiş yapma hızımı düşürdüğü için bu yeni özelliği pek kullanışlı bulmadım.

SuperBar olarak adlandırılan yeni görev çubuğunu kesinlikle daha kullanışlı ve verimli bulan kullanıcılar vardır, ancak rahatsız olanlar için görev çubuğunu Windows'un klasik görünümüne dönüştürmek mümkün.

gorev_cubugu

Görev çubuğuna sağ tıklama menüsünden Özellikler seçeneğini seçerek açılan pencereden görev çubuğu görünümünü ayarlayabiliyoruz. Küçük simgeler kullan seçeneğini seçerek ve Görev çubuğu düğmeleri açılır kutusunu Hiçbir zaman birleştirme olarak seçerek görev çubuğunu eski haline getirebiliyoruz.

 

Sayfa 2 / 8Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.