DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

Kılavuz Yazılım [Adım Adım] Mozilla Weave ile Firefox'ı yedekleyin
Üye OlÜye Giriş

[Adım Adım] Mozilla Weave ile Firefox'ı yedekleyin

mozilla_weaveBirden fazla bilgisayar kullanıyorsanız Mozilla Firefox'a kaydettiğiniz yerimlerinizi veya parolalarınızı diğer bilgisayarda da senkronize bir şekilde kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Mozilla Labs'ın bu ihtiyacı gidermek için geliştirdiği Mozilla Weave yazılımı nihayet kararlı sürüm olarak kullanıma sunuldu.

Mozilla Labs, Mozilla Weave yazılımını Firefox eklentisi olarak hazırladı ve özel bir sunucu desteğiyle kullanıma sundu. Mozilla Weave sistemine üye olmak için Weave eklentisini bilgisayara kurmanız ve eklenti üzerinden üye olmanız yeterli. Weave kullandığınız Mozilla Firefox'daki seçeceğiniz tüm bilgilerinizi Mozill Weave sunucularında şifreli olarak depoluyor ve üyelik bilgilerinizi girdiğiniz tüm tarayıcılarda aynı içeriği gösteriyor.

2007'nin sonundan beridir geliştirilmesi devam eden Weave projesinin kararlı sürümü Ocak 2010'da yayınlandı ve Mart 2010'da da 1.1 sürümü indirilmeye sunuldu.

Mozilla Weave sayesinde Mozilla Firefox ayarlarınızı, yerimlerinizi, parolalarınızı ve tarama geçmişinizi kullandığınız bütün bilgisayarlarda eşitleyebiliyorsunuz. Yani masaüstü bilgisayarınızdaki Mozilla Firefox ile dizüstü bilgisayarınızdaki tamamen aynı oluyor. Herhengi birine yaptığınız bir güncelleme diğer bilgisayardaki tarayıcıya da uygulanıyor.

Haydi tarayıcımıza Mozilla Weave eklentisini kuralım.

 

Sayfa 1 / 5Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.