DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

Kılavuz Yazılım [Adım Adım] WinRAR ile kurulum dosyası oluşturmak
Üye OlÜye Giriş

[Adım Adım] WinRAR ile kurulum dosyası oluşturmak

Makale içeriği

  1. [Adım Adım] WinRAR ile kurulum dosyası oluşturmak (bulunduğunuz sayfa)
  2. Hazırlık
  3. Kurulum dosyasını deneme

kurulumBilgisayarımızdaki yazılımlar çoğu zaman birer kurulum dosyası aracılığı ile kurulurlar. Kurulum dosyaları yazılımların dosyalarını olmaları gereken yerlere yerleştirir, masaüstü ve Başlat menüsü kısayollarını oluştururlar.

Ancak her yazılım bu şekilde bir kurulum programıyla gelmeyebiliyor. Bu tür yazılımlar genellikle bir ZIP dosyasında sıkıştırılmış olarak gelirler ve klasöre açıp çalıştırırsınız.

Piyasadaki bir çok yazılım ile kendi kurulum dosyalarınızı oluşturabilirsiniz. Bunların bir kısmı ücretli ve büyük yazılım firmalarına hitap eder, kimisi de ücretsiz olarak dağıtılır. Ancak bu yazılımları kullanmak çoğu zaman tecrübe ve bilgi gerektirir.

Kurulum dosyası hazırlama özelliğine sahip yazılımlardan bir tanesi aslında en çok kullandığımız yazılımların arasında. WinRAR, dosya sıkıştırma ve açma işlevleri dışında oldukça kullanışlı bir kurulum dosyası oluşturucudur.

WinRAR ile kendi kurulum dosyamızı adım adım oluşturmaya başlayalım.

 

Sayfa 1 / 3Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.