DijitalMagazin.Net

17 Eylül, Salı

Güncelleme:09:49

Kılavuz Yazılım Office 2007 dosyalarını 2003'de açmak
Üye OlÜye Giriş

Office 2007 dosyalarını 2003'de açmak

microsoft_officeOffice 2007 ile birlikte Microsoft, 2000 yılından beri geliştirilen ve 2008 yılında ISO/IEC tarafından standartlaştırılan Office Open XML (OOXML) dosya biçimini Microsoft Office yazılımının temel dosya biçimi haline getirdi.

Office Open XML dosya biçimi ZIP sıkıştırma biçimiyle sıkıştırılmış XML dosyalarından oluşan bir yapıya sahip.

Kelime işlemciler, sunum ve hesap tablosu yazılımlarında kullanılmak için geniş kapsamlı olarak tasarlanan OOXML biçimi şu an Microsoft Office yazılımlarının dışında OpenOffice, SoftMaker ve Wordperfect tarafından desteklenmektedir.

Microsoft Office 2007 bu dosyaları DOCX, PPTX, XLSX gibi eski dosya isimlerini sonuna “X” ekleyerek kaydediyor. Tabii ki bu dosyaların biçimi eski dosyalardan farklı ve uzantısındaki X harfini silmek bu dosyaların Office 2003 gibi eski sürüm Office yazılımında açılabilmesini sağlamıyor.

Microsoft, halen Office 2003 kullanan kullanıcıları düşünerek Microsoft Office Uyumluluk Paketi adı altında bir yükleme paketi yayınlayarak Office 2003 yazılımının OOXML dosyalarını açabilmesi ve bu biçimde kayıt yapabilmesini sağladı.

Word, Excel ve PowerPoint 2007 Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketi’ni aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

Microsoft Office Uyumluluk Paketi (FileFormatConverters.exe , Yaklaşık 38 MB)Daha kaliteli yorumlar için sadece üyelerimizin yorum yazabilmesine izin verilmektedir. Kolayca sitemize üye olup bu sağlıklı topluluğa siz de katılabilirsiniz. DijitalMagazin'e hoş geldiniz.

Sitemize üye olmak için buraya tıklayın.